Žacléřská 70.

Sezóna MTB se chýlí ke konci a dlouhých maratonů je pomálu. Žacléřská 70. (77km) je součástí českého poháru XCM a tak jsme počítali, že se sejde silná konkurence a startovní pole bude plné. Opak byl pravdou. Je to dáno nejspíš tím, že ve stejný den se pořádal 1. ročník Ralsko MTB tour, poslední závod sezóny KPŽ a možná proto, že sezóna je dlouhá a lidem se už prostě nechce. A je to škoda, protože babí léto je v plném proudu a člověk může užívat plodů své celoroční práce.

V našich dresech se pod názvem BEKO Corratec team účastnili David Zeman a Jan Strakoš společně s Tomášem Morávkem ze spřáteleného ZP Cyklo PoofyCorratec týmu.

Nervozita se nedostavila, protože se startovalo intervalově. Potřebovali jsme pár vteřin abychom si uvědomili, že by se mělo závodit. Trasa byla příjemná, ne příliš technicky náročná, ale kopce byly táhlé a ten poslední před cílem byl až nečekaně těžký. Získali jsme pěkné 3. místo v týmech v čase 3:32:16. Čtvrtý tým byl jen 1:16 za námi. Nejspíš rozhodlo závěrečné zrychlení po průjezdu Žacléřem, kdy jsme za to vzali v domění, že je to do cíle už jen kousek. No a bylo to ještě 20km. Naštěstí sil bylo dost a krize žádná nepřišla.

Denisa Skrbková byla zařazená do elitní kategorie, která se z neznámých důvodů nevyhlašovala a kde obsadila 3. místo, 4. v ženách ji vyneslo celkově třetí místo v Českém Poháru XCM v kategorii žen. Gratulujeme!

Pokud by se rozdávali medaile, tak by se dalo říci, že to cinklo 🙂 Na druhou stranu pořadatelé připravili pěkné hodnotné ceny za což jim patří velké díky!

Tak snad naviděnou příští rok, snad se další ročník bude konat vzhledem nízké letošní účasti.