2. místo na XCO Pražském MTB poháru

2. místo na XCO Pražském MTB poháru

I když je sezóna u konce, tak chuť závodit nepolevuje. Je to dáno i tím, že konečně jsem delší dobu zdravější a výkonnost jde pořád nahoru. Využil jsem toho a přihlásil se na poslední závod ze serie Pražského MTB poháru, který se konal v Garden Parku v Jenči u Prahy. Pořadatelé prodloužili okruh a pojali závod jak za starých dob XC. Jelo se tedy 7 okruhů cca 2 hodiny. Tedy takový maraton s parametry XC.

Trať byla technicky náročná díky řadě prudkých sjezdů a kamenitých úseků. Déšť a zima celou situaci ještě více ztížilo. Velké kameny nepříjemně klouzaly a v prudkých sjezdech vznikla bahnitá koryta.

Na startu se sešlo 40. nadšenců v čele s Honzou Škarnitzlem, který ukázal své kvality a vyhrál. Atmosféra byla přátelská a pohodová.

V kategorii Masters1 jsem urval pěkné 2. místo. Celou dobu jsem jel ve dvojici s Pavlem Noskem (Rohozec Amulet Team) a v dohledu nás stíhal Jan Šusta (Symbio+ CE.Energy). V posledním kole jsem zvýšil tempo a odpoutal se. V cíli jsem ještě dohnal jednoho z Juniorů. Zde jsou výsledky.

První Jiří Chyba (Nutrend Specialized) nám na startu ukázal záda a v cíli nám dal 15 a více minut.

Velice zábavná forma závodů pro zdatné bikery. Časté nástupy v maximální intenzitě jsem zvládal s překvapivou lehkostí, tělo se s tím hravě vypořádalo. Zkušenost maratonce se ukázala v posledních kolech, kdy zejména mladým závodníkům docházelo a my je společně s Pavlem Noskem předjížděli v konstatním tempu a výkonu.

Celá fotogalerie od Barbora Klap.

Pokud se Vám článek líbí, prosím sdílejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.