Tým

Sportovní klub Bike&Ski Racing Team (BSRT) zahájil svou činnost v létě roku 2016, kdy byl formálně založen jako občanské sdružení – zapsaný spolek. Svým posláním a svou vizí hodlá vyvíjet aktivity se zaměřením na přípravu amatérských sportovců, sportující mládeže a dětí spolu s myšlenkou vytváření podpory a budování centra zájmu zejména v oblasti cyklistiky a lyžování, ale i v souvisejících vytrvalostních sportovních aktivitách. Proto činnosti klubu směřují také na organizování skupinových tréninků a pestré volnočasové aktivity dětí a mládeže, dále organizaci přípravných kempů a sportovních akcí s vítanou účastí všech amatérských cyklonadšenců.

 

Motto klubu Bike&Ski Racing Team:
„ Z původní čisté a neutuchající sportovní vášně k cyklistice a vytrvalostnímu sportu jednotlivců se touto formou, tedy nově pod společnou hlavičkou sportovního klubu, snažíme společně a týmově vytvářet vhodné podmínky pro rozvoj a přilákat do našich řad další sportovní nadšence a fandy“
Jako aktivní členové se snažíme rozšiřovat zázemí „našeho klubu“ o budoucí co nejlepší závodníky, ale i kvalitní trenéry a instruktory, kteří odborně povedou přípravu dětských a mládežnických členů Bike&Ski Racing Teamu, ale pomohou v přípravě i dospělých amatérských výkonnostních závodníků nebo ukáží cestu a přivedou k nám zájemce o cyklistiku a sport z řad veřejnosti v regionu Liberce a Jablonce všech věkových kategorií.

 

 

Nosným sportem BSRT TEAMU je především cyklistika, jak silniční tak horská MTB, ale zejména pro dětskou přípravku a mládež je naším cílem vhodnou formou a pestrým tréninkem se zařazením doplňkových sportů a podpůrných dovedností – jako např. lyže, plavání a tělocvična – co nejlépe podporovat a vést mladé talentované závodníky „nastupující generace“ k jejich sportovnímu růstu.

Věříme že závodníci našeho Bike&Ski Racing Teamu „Juniors“ jednou svými výkony budou výrazně promlouvat do celkového pořadí zajímavých domácích i zahraničních závodů a budou tak skvěle reprezentovat náš sportovní klub BSRT.

Členy dospěláckých 2 závodních týmů Bike&Ski Racing Teamu jsou nejen zkušení dospělí závodníci s nejvyššími ambicemi BSRT„Elite“, ale také ostřílení hobby závodníci generace 40níků – BSRT„Legends“, kteří již svými výkony neatakují nejvyšší příčky závodů, ale chtějí zejména potvrdit platnost přísloví „zdravé tělo – zdravý duch“ a sportem utužovat vlastní zdraví.

Sportu zdar a cyklistice obzvlášť!

 

Junior Tým

S dětmi sportujeme a pořádáme tréninky na kole již od roku 2009.
S novým týmem Bike&Ski Racing Team jsme rozšířili naše aktivity.
Cyklistické tréninky se nyní konají pravidelně 2x týdně (úterý a pátek) v Bike Parku
Ještěd u dolní stanice lanovky SKALKA.
V rámci zimní přípravy využíváme tělocvičnu a od sezóny 2016 jsme přidali pravidelný PLAVECKÝ trénink. Součástí zimní přípravy je běžkařský trénink a to na stadionu v Bedřichově, ve Vesci a nebo v běžkařském areálu v Jablonci nad Nisou. Zimní přípravu máme ještě zpestřenou sjezdovým lyžováním a Ergocyclingem.

 

Naše tréninky jsou o zábavě a „blbnutí“, na kole se zaměřujeme především na jízdu v terénu, kdy děti dokáží zpravidla sjet to, na co většina rodičů a dospělých ani nepomyslí:-).

 

Kdo s námi jezdí
Naši základnu tvoří převážně děti od 6 do 15 let, ale máme i malou skupinku „bikerů“ 3-5let, kteří se s kolem teprve seznamují.
Při tréninku jsme zpravidla rozděleni na tyto skupiny:

ZÁVOĎÁCI
děti 8-15 let, které baví závodit a pravidelně jezdí na cyklistické závody.
Ti už spoustu věcí umí a dovedou prohnat i dospěláky a tak si s nimi můžeme troufnout třeba i na některé „dospělácké“ sjezdařské tratě v BikeParku Ještěd, nebo je vzít na nějaký delší kopec a pak si dají zasloužený sjezdík.

 

 

 

 

malý BIKEŘI
děti 6 – 8 let, ti se učí techniku – jak správně brzdit, najet a sjet z chodníků atd..
Jezdíme v lese mimo silniční provoz, vždy jen krátké výjezdy a sjezdíky.

 

DOSPĚLÁCI
ti si jezdí dle svých potřeb a berou sebou ty nejstarší děti, které jim už v pohodě stačí, případně na dospěláky na kopci a pod kopcem počkají:-)

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial