Stoneman Taurista

Stoneman Taurista

V úterý 4.9.2018 jsem absolvoval spíš takovou „challenge“ Stoneman Taurista ve Flachau, kterou jsem vyhrál na Malevil Cupu. Díky cestovce DMC a panu Kohoutovi jsem si užil i bezvadné ubytování, které vřele doporučuji i na letní měsíce.

 

Stoneman je výzva na 1 – 3 dny podle toho jak se cítíte, já si samozřejmě věřil na jeden den, je to přeci pouze 120km a 4500m převýšení. Rád připomenul, že se vyplatí počkat na dobré počasí, výhledy musí být neskutečné. Já se samozřejmě topil v bahně a dešti, takže jsem si hrábnul trochu jinak, než byl asi účel celé akce. Pokud na trať nastoupíte v létě, kdy je dlouhý den, tak si užijete i posezení v hospůdkách, které míjíte. Já se vracel kompletně mokrý až za šera. Měl jsem to asi za 10,5 hod. strojové práce a aspoň hodinu jsem kolo nesl na hrbu přes jednu pasáž za hustého deště a mlhy.

Trasa bohužel není kompletně jetelná a to jí trochu kazí na kráse a pokud Vám nevadí procházka v tretrách tak je to přímo pro Vás. Pro slabší jedince je zase super, že se trasa dá rozdělit do více dní a užít si pobyt a blízké lázně.

Tom

Pokud se Vám článek líbí, prosím sdílejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.