Marcialonga RUN 3.9. 2017

Na začátku září se konal běžecký závod Marcialonga RUN, poslední součást „trojboje“ běžky-kolo-běh (Marcialonga Combined Punto 3 Craft). Běh je mou nejméně oblíbenou disciplínou a délka závodu 26km tak pro mě byla důvodem běh trochu potrénovat. Na startu panovali pro mě ideální běžecké podmínky, sluníčko, teplota okolo 10C a pěkné výhledy na zasněžené vrcholky hor. Díky zkušenostem z běžek a kola jsme na start vyrazili s dostatečným předstihem, abychom si zabrali dobrá startovní místa. Ve srovnání s cyklistickým závodem, kdy se na start cca 40min před začátkem nedalo dostat, na běžeckém závodě v tu dobu nebyl ještě ani žádný pořadatel:-). Startovní prostor se začal plnit teprve 10min před startem. Díky dochvilnosti jsme tak stáli prakticky hned za první řadou závodníků tmavší pleti aspirujících na celkové vítězství. Již na 10km jsem věděl, že jsem začátek na mé poměry přepálil, „setrvačností“ jsem doběhl na metu půlmaratonu a posledních 5km do kopce jsem se již značně trápil a bál se, aby mě nepředběhlo některé z fandících dětí:-). Nicméně i tak jsem překonal veškerá svá očekávání a běžecký závod byl nakonec mou disciplínou s nejlepším výsledkem. Závod jsem absolvoval pro většinu běžců pomalu, ale na mé poměry neskutečně rychle za 1:52:59. V celkové klasifikaci běžky-kolo-běh to pak vyneslo 21.místo.