EBM – Erzgebirge/Seiffen Marathon

Na nejstarším německém marathonu jsem se postavila jak jinak, než na zlatou, téměř stokilometrovou, trať. Na lepší čas, než loni, jsem si věřila, ale že z toho bude absolutní vítězství?? …

Během průjezdů mezi jednotlivými koly vždy hlásili „erste Dame“ a já si myslela, že špatně rozumím, že říkají „nächste Dame“. Když jsem ale vyšlapávala poslední kopec a z mikrofonu se neustále opakovalo moje jméno ve spojitosti se slovem „Siegerin“, pochopila jsem, že se asi něco děje.

Při dojezdu do cíle jsem se na chvíli opravdu cítila jako ta „Königin“, kterou mě nazývali – z repráků se ozývalo „The Crown and the Ring“ od Manowar, lidi tleskali a já dostala na krk věnec a do ruky šampáňo. Těch pár vteřin slávy byl naprosto nepopsatelný zážitek – jen škoda, že jsem byla tak vyndaná a nedokázala reagovat ani na naprosto banální otázky – aspoň už chápu Standu Řezáče aneb „zkusit šušn“ v mém podání „alles super“.

Samozřejmě jsem se závodu za BEKO neúčastnila sama – Kuba se vrhnul na 40km trať, kde urval v čase  1:40:11 absolutně třináctou pozici a s končil na   úžasném 2. místě v kategorii!

Janča s Tomem se pak rozhodli vytvořit rodinný tým, a tak se za podpory bráchy Jéni, který jezdí za Cyklofit, vrhli na Team Fight, kde suveréně zvítězili nad ostatními smíšenými týmy a skončili jako druzí i mezi chlapy. Nutno dodat, že při průjezdu prvního kola Janina projížděla jako absolutně první žena!! Zkrátka heslo „jet šrot od začátku do konce“ se opět opět vyplatilo.

Výsledky:

EBM Gold – 100 km – Denisa Skrbková – 5:35:44 – 1. celkově ženy – 1. kategorie (Damen)

EBM Bronze – 40 km – Jakub Truhlář – 1:40:11 – 13. celkově – 2. kategorie (Herren)

EBM – Team-Fight – 100 km: Jana Málková + Jan Skrbek + Tomáš Málek – 4:44:51 – 1. mixteam